Czy poczta z kwiatami jest dobrym pomysłem na biznes?

Coraz więcej osób myśli o założeniu własnego biznesu. Zarejestrowanie firmy nie wymaga dużych nakładów finansowych, dodatkowo nie jest trudne - innymi słowy może to zrobić każdy. Często jednak marzenia to jedno, a dobrze skrojony biznesplan to drugie. Są tacy przedsiębiorcy, którzy decydują się na otwarcie poczty kwiatowej. Czy taki biznes ma rację bytu? Gdzie się sprawdzi?

Wydawać by się mogło,że tak. Po pierwsze, tempo życia ludzi jest coraz większe. W związku z tym zamawianie kwiatów przez Internet wydaje się tak samo zasadne, jak kupno telewizora czy produktów spożywczych z dostawą do domu. Coraz częściej wolimy zapłacić za usługę dostarczenia towaru, aniżeli samodzielnie się po niego zgłosić.

Poczta kwiatowa ma również inną zaletę. Dzięki niej możemy wybrać bukiet czy kompozycję kwiatową z katalogu - zostanie nam dostarczona właśnie taka - żadnych niedomówień, niedociągnięć ze strony florysty. Dodatkowo od razu znamy cenę bukietu - jest widoczna jeszcze zanim zdecydujemy się na zakup.

To również świetny sposób dla tych klientów, którzy z różnych względów nie mogą dostarczyć kwiatów osobiście. Prędzej skorzystają z takiej usługi jak poczta kwiatowa przez Internet, aniżeli wybiorą kwiaciarnię stacjonarną. To również świetny sposób na wyznanie uczuć lub przeprosiny. Niestety żyjemy w czasach, kiedy częściej wyznajemy miłość w smsach, niż twarzą w twarz. Z kwiatami jest podobnie.

Poczta kwiatowa Warszawa ma również szansę sprawdzić się tam, gdzie nie ma innych kwiaciarni. Każdy będzie mógł zamówić kwiaty, jakie tylko zechce, bez konieczności dojazdu. Od konkretnej kwoty zamówienia można zaproponować dostarczenie za darmo. Jeśli z miastem sąsiadują inne, istnieje prawdopodobieństwo, że również do nich klienci będą składać zamówienia.

Dla kogo jest ten biznes? Przede wszystkim dla osób, które kochają kwiaty. Dodatkowo przyda się umiejętność obsługi komputera w stopni większym niż podstawowy, choćby do przyjmowania zamówień i kontaktów mailowych. Zastosowanie dobrej promocji zarówno tradycyjnej, jak i w Internecie nie wróży nic innego, jak sukces.

tytuł:

E-mail:

Wiadomość:
wpisz kod zabezpieczający:
+=      
wyślij